Bilecik Postası

”Reklam

Vali Kızılkaya: “Hayat Mutluluğu Paylaştıkça Güzel…”

Vali Kızılkaya: “Hayat Mutluluğu Paylaştıkça Güzel…”
16 Mayıs 2022 - 21:27

Bilecik Valiliği  İl Özel İdaresi tarafından engelli çocukların eğlenirken engelle karşılaşmamaları, huzur ve refah içerisinde eğlenebilmeleri için oluşturulan Engelsiz Çocuk Parkı’nın açılışı yapıldı. 

Çocuklar tarafından kurdelesi kesilerek açılışı yapılan Engelsiz Yaşam çocuk Parkı, büyük beğeni topladı. Renkli anların yaşandığı açılışta çocuklar parkta doyasıya eğlendi.

“Bilecik’te bir ilki gerçekleştiriyoruz”

Engelli bireyler için hayatı anlamlandırmak adına bütün Bilecik olarak el ele birlikte güzel işler yapmaya gayret ettiklerini vurgulayan Vali Kızılkaya; “Bilecik’te bir ilki gerçekleştiriyoruz. Pelitözü Gölpark’ta bulunun Engelsiz Yaşam çocuk Parkı’nın bir ikincisi yok. Buraya gelen hemşehrilerimizin özel çocuklarını da düşünmek zorundayız dedik. İl Özel İdaremizin destekleriyle engelsiz parkı Pelitözü Gölpark’a kazandırmış olduk. Sadece park değil il özel idaremizin çabasıyla gölette bulunan tüm donatılar engelsiz yaşam parkına uygun erişilebilir hale getirilmiş oldu. Hayat mutluluğu paylaştıkça güzel. ve biz burada çocuklarımızın mutlu olmasını istiyoruz. Tek arzumuz tek hedefimiz bu. Burada çocuklarımız güldüğü zaman, onların gülen yüzü bizlerin varlık sebebini hatırlatıyor. Onların mutlu olması bizim için en önemli husus” ifadelerine yer verdi.

Vali Kızılkaya’nın konuşmasının ardından özel çocuklarla birlikte günün anlamına binaen hatıra ağacı dikti.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.