Bilecik Postası

”Reklam

OSMANELİ’NDE ‘GEBE OKULU’ HİZMETE GİRDİ

OSMANELİ’NDE ‘GEBE OKULU’ HİZMETE GİRDİ
07 Haziran 2022 - 11:44

Bilecik’in Osmaneli ilçesinde anne ve anne adaylarının ücretsiz olarak faydalanacağı Gebe Okulu hizmete girdi.


Osmaneli Toplum Sağlığı Merkezi’nde hizmete giren ’Gebe Okulu’nda eğitmenleri Dr. İrem Nur Atak, Dr. Birgül Topçuoğlu ve Ebe Büşra Bilir tarafından verilecek. Yapılan eğitim hakkında hastaneden yapılan açıklamada, “Tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemlerine ilişkin bilgi sahibi olmalarını ve bilinçli doğum yapmalarını sağlamak, anne ve baba adaylarına normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konusunda bilgi ve beceri kazandırmak amacı ile hastanemizde gebe eğitimleri verilmektedir.

Anne adaylarının gebelik süreci ile başlayan ve doğum eyleminin sonlanmasına kadar geçen süreci sağlıklı şartlarda gerçekleştirmeleri ve normal doğumun yaygınlaştırılması hedeflenmektedir. Doğum, kadının hayatında yaşadığı en önemli deneyimlerden birisidir.

Gebenin doğuma aktif bir şekilde katılması, sağlıklı bir bebek sahibi olması, doğum sürecini rahat geçirmesi için doğum öncesi eğitimler çok önemlidir. Gebelik döneminde yapılan eğitimler, anne adayını doğuma hazırlamakta, aileyi fiziksel ve psikolojik doğum sürecine dâhil etmektedir. Açılan Gebe Okulunun çarşamba günleri anne ve anne adaylarına hizmet verecek” denildi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.