Bilecik Postası

”Reklam

“KOSTÜM ODASI”NA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ

“KOSTÜM ODASI”NA JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ
15 Haziran 2022 - 14:38

Çocukların beğeni ile izlediği Bozüyük Belediye Tiyatrosu’nun sevilen çocuk oyunu “Kostüm Odası” 9. Uluslararası Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödüllerinin Anadolu Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü.


Yeni Tiyatro Dergisi tarafından dokuzuncusu verilen Uluslararası Emek ve Başarı Ödülleri’nin ‘Anadolu’ ayağı ödülleri Kadıköy’deki Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle verildi.

Bozüyük Belediye Tiyatrosu’nun “Kostüm Odası” adlı oyunu da Anadolu Jüri Özel Ödülü’nü alarak başarısını kanıtladı. Ödülü Bozüyük Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmen Yardımcısı ve aynı zamanda “Kostüm Odası”nın yönetmeni İlknur Durmaz aldı.


Yönetmen İlknur Durmaz, ödülünü aldıktan sonra kosa bir konuşma yaparak “Çocuk dediğimiz insan yavrusudur ve yetişkin bir bireyden tek farkı tecrübesidir. Biz yetişkinler olarak onlar bu tecrübeyi kazanırken en asli görevimiz doğru şeyleri etrafında biriktirmekti.

Çocuğu hep bir birey olarak görerek bu çocuk tiyatrosuna gönül verdim. Yeni Tiyatro Dergisi’ne de Bozüyük Belediye Tiyatrosu’nu bu ödülle görünür kıldıkları için teşekkür ederim.” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.