Bilecik Postası

”Reklam

“YAŞAR TÜZÜN VE İL BAŞKANI’NI CANLI YAYINA DAVET EDİYORUM, HODRİ MEYDAN ! “

“YAŞAR TÜZÜN VE İL BAŞKANI’NI CANLI YAYINA DAVET EDİYORUM, HODRİ MEYDAN ! “
23 Haziran 2022 - 16:16

İçişleri Bakanlığı tarafından soruşturmanın selameti açısından geçici olarak görevden uzaklaştırılan Semih Şahin, görevinden geçici olarak uzaklaştırılması ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden ihracı hakkında basın açıklaması düzenledi.

“HODRİ MEYDAN”
Düzenlediği basın açıklamasında, Hukuka aykırı olarak görevden alındığını belirten Şahin, “Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve İl Başkanı Metin Yaşar’ı tüm kamuoyunun önünde canlı yayında belgeleriyle birlikte tartışmaya davet ediyorum, Hodri Meydan !” dedi.

Semih Şahin, düzenlediği basın açıklamasında;

“Kamuoyunun da bildiği üzere yaklaşık 5 aydır hakkımda yürütülen bir soruşturmanın varlığı bahane edilerek Belediye Başkanlığı görevimden usulsüz ve gerekçesiz bir şekilde uzaklaştırılmış bulunmaktayım. Herkesin bildiği ve tarihte defalarca yaşandığı gibi gerçeğin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Benim, Bilecik halkı ve benim üzerimde oynanan bu ahlaksız ve kirli oyunu hem yargı önünde hem de vicdanlarda en ufak bir şüpheye mahal vermeyecek şekilde bertaraf edeceğime ve bu ahlaksız tezgaha alet olan herkesle er ya da geç tek tek hesaplaşacağıma inancım tamdır.

Bu süreçte beni asıl şaşırtan ve endişelendiren şey ise üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisinin temelde şahsıma ama nihayetinde Cumhuriyet Halk Partisi ve onun anlayışına karşı düzenlenen bu acemice ve kötü niyetli komployu neredeyse destekleyecek kadar körleşmiş olmasıdır.

Hakkımda, bizzat şahsıma ve partime karşı bu komployu tezgahlayanların şikayetiyle başlatılan ve nihayetinde 14.06.2022 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisinden ihraç edilmemle sonuçlanan bu süreçte; tam da mevcut iktidarın demokrasi anlayışıyla, hiçbir somut delile dayanmadan, uydurma ve dedikodu mahiyetindeki söylentilere itimat eden, hakkımda herhangi bir iddianame dahi düzenlenmemişken yargısız infaz yapmak suretiyle ihracıma karar veren parti disiplin kurulunun dolayısı ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin, demokrasi kavramının bu kadar iğdiş edildiği bu dönemde aldığı bu kararı anlamak da kabul etmek de mümkün değildir.

Haklarında iktidar yönlendirmesiyle operasyon düzenlenen birçok Cumhuriyet Halk Partili belediye başkanı benim içerisinde bulunduğum hukuki kovuşturmadan çok daha kapsamlı isnatlarla kovuşturulurken bunların arkasında durduğunu beyan eden ve benimle aynı gerekçelerle yani haklarında bir iddianame düzenlenmemiş olması, açık bir suç isnadı olmaması ve tek bir somut delil olmaması gibi savunmaları dayanak gösterilen Çan Belediye Başkanı sayın Bülent Öz’ü tam da aynı gerekçelerle savunan Cumhuriyet Halk partisi şahsımla ilgili aynı duruşu göstermemekteki iki yüzlü tutumunu nasıl izah edecektir merak etmekteyim.

Tamamen hukuksuz olan ve parti içerisindeki küçük bir grubun komplosuyla verilmiş bu kararı tabii ki yargı yoluyla kaldıracak ve partime döneceğim. Ancak asıl mücadelem, partiden ve hatta siyasetten bu sinsi çıkarcı ahlaksız grubu tamamen silene kadar göreve devam etmek olacaktır.

Unutulmamalıdır ki Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi bu bilinci yüreğine kazımış gerçek partililerindir. Memleketin iş bilirlik, tahakküm ve liyakatsizlik rüzgarıyla yelkenleri şişirilmiş iktidar gemisine öykünenler parti içine sızmış da olsalar herkes tarafından bilinmektedirler. Bu günlerin bitmesi çok yakındır. Günü geldiğinde tüm bu muhataplarımızla gerçek demokrasi diliyle konuşacağımızı ve hesaplaşmadan helalleşmeyeceğimizi herkesin bilmesini isterim. Saygılarımla. Anayasa masumiyet karinesi suçluluğu saptanana kadar kimse suçlu sayılamaz. ” ifadelerini kullandı.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.