Bilecik Postası

”Reklam

6 Ay sonra ilk kez benim ifademi aldılar.

6 Ay sonra ilk kez benim ifademi aldılar.
07 Temmuz 2022 - 19:03

6 Ay sonra ilk kez benim ifademi aldılar.

Bilecik’te bir soruşturma kapsamında geçici olarak görevden uzaklaştırılan Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in rüşvet soruşturması kapsamında ifadesine başvuruldu.
Bilecik’te 20 Ocak günü Bilecik Belediyesi’nin iştiraklerinden Kayı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı, bir müteahhitten 200 bin dolar rüşvet alırken suçüstü yakalanmış, akabinde çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Bu olay ardından İçişleri Bakanlığı tarafından Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin geçici olarak görevden uzaklaştırılırmıştı,Bu soruşturma kapsamında Semih Şahin bugün avukatı Devrim Ulupınar ile birlikte Bilecik Adliye Sarayı’na gelerek savcıya şüpheli sıfatıyla ifade verdi.
“Suçüstü olayına dahlim var mı, yok mu, bir suçlama var mı diye çağırıldım”
Adliye çıkışı bir açıklama yapana Şahin, “6 ay sonra ilk kez benim ifademi aldılar. Hep dediğim gibi bugün de somut olarak görmüş oldular hak, hukuk, adalet diyen insanlar adli sürecin başlamadığı bir şeyde yorum yapmak, suçlamak, mahkûm ettiler. Bunların hepsi yasa dışı şeyler. Bugün itibariyle adli yargı süreci başlamıştır ve ilk defa ifade veriyorum. Bir konu hakkında benim ifademe başvurdular, biz de ne doğrudur, ne değildir hepsini anlattık. Bundan sonra açılacak dava, duruşma onları bekleyeceğiz. Herkesi adalete güvenmeye, hukuka inanmaya davet ediyorum. Her insan bir mahkemece suçu sabitlenene kadar suçsuzdur. Çok yakın zamanda iddianame çıkaracaklarını düşünüyorum. Selçuk beyin suçüstü olayına dahlim var mı, yok mu diye bir suçlama var mı diye çağırıldım. Burada sadece benim satış yetkimde değil, encümenin karar yetkisinde olan bir yer. Ben ne benim ne de encümen üyelerin bu süreçte böyle bir şeye müdahil olmadığı kendilerine ifade ettim” dedi.

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.