Bilecik Postası

”Reklam

İsmet Sever – 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

İsmet Sever – 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı
29 Ekim 2022 - 11:00

“99. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururu ve heyecanı içerisinde bulunduğumuz Cumhuriyetimize olan bağlılığımız her geçen gün derinleşerek artmaktadır.

29 Ekim 1923’te Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın mukadderatını geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır” sözleriyle TBMM’de ilan olunan Cumhuriyet; yüce ulusumuzun bağımsızlık karakterine en uygun yönetim biçimi, ülkemizin aydınlık geleceğinin ve her bir yurttaşımızın onurlu yaşamının güvencesidir.

Tarihimizin en önemli gurur tablolarından biri olan Cumhuriyet; yok edilmek üzere olan yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur. Cumhuriyet, aklı ve bilimi rehber edinen büyük bir çağdaşlaşma projesidir. Bir yönüyle aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği ve barışı paylaşmak demektir.

Türkiye’yi muasır medeniyetlerin üstüne çıkarmak, hayatın her alanında ülkemizi yüceltmek adına aynı azimle ve vatana adanmış bir ruhla çalışmak tarihi ve milli sorumluluğumuzdur. Her türlü zorluk karşısında yılmadan, inandığı ülküler etrafında birleşerek İstiklaline ve istikbaline sahip çıkan Aziz Milletimiz, geçmişte olduğu gibi günümüzde de birlik ve beraberliğini koruyarak Cumhuriyet’e ve milli değerlerimize sahip çıkacaktır. Türk gençliği olarak bizler, Atamızın emaneti Cumhuriyet’i yaşatmak ve işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için yılmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Söğütlü hemşerilerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”
İsmet SEVER
Söğüt Belediye Başkanı 

Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.